اخبار اقتصادی و صنعتی

براساس اعلام اتاق ایران و بنا به اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، برنامه زمانبندی شناورهای کشتیرانی دریای خزر در بازه زمانی 15 دی تا 30 بهمن 1400 به مقصد بنادر روسیه و قزاقستان اعلام شده که جزئیات آن در زیر آمده است.
اتاق ایران، گزارش شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با موضوع "روند تغییرات تعرفه گاز واحدهای صنعتی در سال های 1399 و 1400 و همچنین آخرین اقدامات و دستاوردهای دبیرخانه شورا را اطلاع رسانی کرده که در زیر آمده است.
بنابر اعلام اتاق ایران ، جزئیات فروش نیروگاه گازی نوشهر از طریق مزایده عمومی توسط شرکت تولید نیروی برق شهید سلیمی در ذیل خبرآمده است.
بنابر نامه دفتر اروپا و آفریقا سازمان توسعه تجارت در خصوص مصوبه اخیر رئیس جمهور ازبکستان جهت تامین مواد اولیه مردم و ثبات بازار داخلی آن کشور، واردات برخی از انواع میوه از آبانماه سالجاری لغایت ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی معاف هستند. در متن…
تفاهم‌نامه استعلام صورتحساب الکترونیکی برای ارایه تسهیلات و خدمات تامین مالی زنجیره‌ای در ساخت مسکن میان بانک مسکن و وزارت صنعت معدن تجارت امضاء شد.  
براساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشور، به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، پروانه فعالیت تمامی شرکت های حمل و نقل بین المللی فعال تا 30 دی ماه جاری به صورت موقت و سیستمی تمدید می شود. تمامی شرکت ها تا پایان دی ماه…
براساس اعلام اتاق ایران، با توجه به معرفی شرکت ها توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران برای بهره مندی از تسهیلات کریدور سبز گمرکی بین ایران و روسیه، لذا متقاضیان علاقمند می توانند مشخصات شرکت خود را به زبان انگلیسی به معاونت بین الملل اتاق ایران به شماره 02185730000 ارسال نمایند.
قرارداد سپرده گذاری فی مابین صندوق توسعه ملی و بانک توسعه صدرات برای تخصیص تسهیلات سرمایه در گردش ویژه صادرات کالاهای صنعتی و محصولات کشاورزی به مبلغ 200 میلیارد ریال انعقاد شده که جزئیات آن در زیر آمده است.  
صفحه1 از56